Йога з Поляковими включає різні аспекти практики йоги
Вправи йоги
у нашому методі, у власній практиці та практиці ведення тренування засновані на методах розроблених А. Сідерським, А. Лаппою, А. Таїшевим та С. Сидорцовим і постійно розвиваються. Ми постiйно доповнюємо та вдосконалюємо метод. Зараз йога з Поляковими систематизована у метод ABHIYOGA. Згодом у світі став розвиватися і поширюватися тайський масаж, як пасивна йога, парна йога, остеопатія, кінезіотерапія та інші суміжні з ними напрямки. Багато з них ми вивчили, вибрали найефективніше і застосували в особистій практиці і надалі в практиці викладання йоги. Наш метод — це і є результ більш ніж 15-ти річного такого досвіду.
Особливість методу
Йога з Поляковими відрізняється тим, що поза чи вправа у ній — це інструмент виконання певних завдань, а не мета. Тому ми вибудовуємо практику так, щоб вона досягала цих поставлених завдань. Такий підхід робить метод максимально персоналізованим навіть за групової практики. Кожна поза підлаштовується під завдання кожної людини. Часто вона схожа у більшості практикуючих у групі, але буває так, що відрізняється за глибиною виконання. А буває, що для виконання свого завдання окремій людині потрібно запропонувати іншу позу. Можливо, зовні зовсім не схожу на ту, що виконують решта. Але саме вона найкраще допомагає дійти мети. Таким чином, практика стає персональною навіть у групі.
Ще одна особливість методу в тому, що вправи, що ми пропонуємо, не вимагають постійного підтримування вміння їх виконувати, як це відбувається у спорті. Це доступні вправи з поступовим розвитком, мета яких — гармонійний та збалансований розвиток всього тіла у всіх напрямках. Підтримувати потрібно регулярність практики, як регулярно потрібно спати, їсти та митися. З практикою тіло може зміцнитися і розкритися до складних форм, але це результат регулярної практики. Важливішим є процес вмілого руху, ніж результат. А результат, здатність виконати складну позу — це приємний бонус, а не ціль.
Групові заняття
Йога з Поляковими у групі відбувається за методом FLOW, вільного потоку. Його мета гармонійний розвиток сили та гнучкості всього тіла у всіх напрямках. Заняття, як завжди, включають крії, пранаями, релакс з йога-нідрою.
Рідше бувають спеціальні класи.
Master:
- Малий цикл, у якому кожне заняття спрямоване на опрацювання певної зони розкриття чи зміцнення тіла.
- Стегна на плечі, Курмасана, Тітбхасана, Вішвамітрасана
- Сильний живіт та спина
- Йогадандасана, розкриття кульшового суглоба в напрямку стопа під пахвою
- Дандасана, Ардхаврікшасана, Бакасана, Лоласана, Пінча Маюрасана, Васіштхасана, укріплення рук та плечового поясу, баланси на руках
- Квадрицепс, зміцнення переднього м'яза стегна
- Чатуранга Дандасана, Кагасана, зміцнення рук та плечового пояса, баланси на руках
- Хануманасана, поздовжнє витягування задньої поверхні стегна
- Ардха Чакрасана, розкриття грудного відділу хребта
- Самаконасана, поперечне витягування стегон
- Эка Пада Ширшасана, нога за головою, витягнення зовнішньої поверхні стегна
- Ширшасана, йога для шиї
- Падмасана
Додаткові теми
- Вьяями, суглобова гімнастика
- Віньяси, динамічні практики
- Енергетичні практики на основі бандх та інтенсивних пранаям
- Пранаями
- Йога-Нідра
Кожне заняття вранці включає
- Крії, віньяси, вьяями, асани, пранаями та шавасану з короткою йога-нідрою
увечері
- Пранаями, віньяси, вьяями, асани, пранаями та шавасану з короткою йога-нідрою
Ранкова практика інтенсивніша, вечірня м'якша
- Тижневий цикл — це практика пранаями та медитації, яка повторюється на кожному тренуванні протягом тижня. Основні види пранаям:
Медитативні пранаями
- Повне дихання йогів без пауз
- Повне дихання йогів із паузами
- Уджая
- Анулома-Вілома
- Нада-Шодхана
- Сіталі
- Сіткарі
Интенсивні
- Капалабхаті через обидві ніздрі
- Капалабхаті Чандра та Сурья Наді
- Нижня Бхастрика через обидві ніздрі
- Нижня Бхастрика Чандра та Сурья Бхедана
- Верхня Бхастрика через обидві ніздрі
Крії
- Сімхасана
- Агнісара Дхауті
- Наули крія
Медитації
- Чіт Акаши Дхарана (спостереження думок)
- Уджайя Дхарана (спостереження дихання)
- Зцілення світлом
- Райдужне тіло
- Санкальпа (формування наміру)
- Спостереження пульсу
- Зональне дихання (чакрами)
- Дихання Со-Хам
- Медитація на звук «А»
Список доповнюватиму, опис технік публікуватиму на сайті. Слова списку в цій статті перетворювати на посилання.
Йога з Поляковими віддає пріоритет медитації із прямим спостереженням. Наприклад, спостереження дихання чи зовнішнього звуку. На другому місці – медитація з тонким спостереженням. Наприклад, слухання звуку судин чи відстеження пульсу, розслаблення м'язів. На третьому місці – медитація із природною візуалізацією. Наприклад, відчувати вібрацію від звуку «а» або настроювати звук так, щоб вібрація відчувалася певним чином. Або вимовляти інші голосні з відчуттям вібрації у різних зонах тіла. Наприклад, у зонах проекції чакр по Ледбітеру, так звана, семичакрова система. Якщо персонально або в групі до 4-х осіб, можливо відстеження вібрації чаш на тілі. На останньому місці – прямі візуалізації, наприклад, вдихати уявний вогонь та наповнювати їм тіло. Найбільш улюблена всіма медитація, у тому числі і мною. Я реаліст, тому вважаю, що в жодній з медитацій немає можливості відчувати канали. Тим більше, не можливо об'єктивно визначити, що це не функція розуму, а реальність. Ви знаєте такі методи об'єктивної оцінки? Наприклад, китайскі меридіани, кінезіологія, анатомічні потяги? Думаю що метод роботи з китайськими меридіанами та акупунктурою засновані на розумінні давніми особливостей нервової системи. Цим і цінний цей метод, оскільки не залежить від віри у нього. Хоча віра і може прискорити лікування через ефект плацебо. Хоч і не дає 100% ефекту у всіх випадках патології, що є нормальним. Тільки у шахраїв є одна пигулка від усього. Схожа історія і в кінезіології, методі анатомічних поїздів та у подібних методах. Сумніваюсь, що всі вони пов'язані з якимись тонкими каналами, які мають до тіла непряме відношення. Але це моя особиста думка.
Группові онлайн практики
проходять у Zoom із зворотним голосовим зв'язком. Ваше відео та звук можна відключити, якщо є запитання, можна включити мікрофон, поставити запитання, отримати відповідь у вигляді повторної демонстрації вправи або голосом, якщо відповідь отримати не вдається, Можна включити відео і розібрати вправу.
Персональні тренування
формуються залежно від поставлених завдань. Перше заняття — це знайомство з вашим тілом, з його сильними і слабкими місцями, подальші тренування спрямовані на поліпшення слабких зон і підтримання сильних, а також попутні завдання з терапії та практикам поліпшення уважності, здатності до концентрації. Наступні тренування формуються за принципом побудови персонального заняття, як і групового, включає малі та великі цикли. За необхідністю заводимо журнал практики у якому замальовуємо основну послідовність та записуємо за основними позиціями показники динаміки розвитку. Також персональне тренування включає більше контактних правок, якщо це допустимо для практикуючого.
Энергетичні практики
нашої школи йоги засновані на методах зібраних власною практикою та отриманих у традиції Девраха Баби від Дев Дас Махараджа. Докладніше про традицію можна дізнатися на сайті про Девраха Бабу.
Філософія школи
Звичайно, шлях до істини довгий, звивистий і наповнений хибними стежками, тому я не знаю, куди він поверне в майбутньому. Але Ви можете стежити за нами, якщо підпишіться на новини сайту або на наш канал Ютюб, Инстаграм, Фейсбук
ABHIYOGA, її цілі та методи їх досягнення
Основне завдання практики йоги для нас – цілісне тіло та свідомість, максимальна реалізація та збільшення щастя та задоволеності.
Методи досягнення: оздоровлення тіла за допомогою вправ та різних очисних практик, дихальних вправ, налагодження життєвих циклів, вивчення себе та світу за допомогою текстів індійської культури, спілкування з майстрами різних традицій.
Провідні тренери нашої методики Володимир и Інна Полякови Мы проводимо регулярні групові та іиндивідуаьні заняття, семінары і тренінги.