Розклад на день. Магія часу

Час – це непереборна сила, якій ми змушені підкорятися. Ми вважаємо час за швидкістю світла, обертанням Землі навколо своєї осі та рухом Землі навколо Сонця та іншими циклами. Але головний ритм, все ж таки, це доба, час дня і ночі. Саме активність Сонця та Місяця впливає на наше самопочуття та здоров'я. Це сили, з якими важко сперечатися, але варто підкорятися їхнім ритмам. Гармонійна взаємодія нашого способу життя з ритмами Сонячної активності збільшує здоров'я та почуття задоволеності життям. Зараз ми розглянемо, який час для яких справ найбільш сприятливий. і як наеффективніше скласти розклад на день.

Ранковий час

Розклад на день почніть з пробудження. Після пробудженння, перше, що треба зробити — це гігієнічні процедури. Потім наповніть свій настрій і уяву нектаром любові.розклад на день

Ранок починається з гігієнічних процедур та омивання. Гігієнічні процедури включають очищення язика та пазух носа. Обмивання має бути повним, з голови до ніг. Якщо довге волосся не хочеться сильно мочити, потрібно хоча б побризкати голову чистою водою після простого душу. Ця дія має викликати почуття повної чистоти. Потім потрібно випити склянку чистої води.

З 3-ї до 6-ї ранку — час молитви або медитації. О 3:30-4:30 ранку найчистіший простір і є можливість здобути духовне розуміння. Це час Брахма-мухурти, час, коли кричить перший півень. Це найсприятливіший (саттвичний) час, коли права і ліва половина тіла перебувають у рівновазі та гармонії. З 4:30 до 5:30 ранку – година риші, мудреців. Той, хто із задоволенням встає в цей час, може легко набути здатності вести людей, бути лідером, це час великих сил, сіддх. Займатися практикою медитації та пранаями найкраще у ці періоди. Крім того, в цей час всі домашні ще сплять. А з 5:30 до 6:30 ранку – час людей. Хто легко встає в цей час, набуває здатності добиватися звичайних цілей. про цей час кажуть, хто рано встає, тому дає Бог. Але тим часом простір вже починає засмічуватися. Якщо спати з 6 до 8, починають накопичуватися хвороби, пропадає бадьорість, тонус, з'являється почуття запізнення, втрати часу. А якщо подобається вставати о 8 – 9 ранку, розвиваються хронічні захворювання, депресії, відсутність віри у свої сили. Сон о 9-10 ранку збільшує схильність до нещасних випадків та передчасної смерті, так як накопичуються хвороби і зменшується уважність. Якщо спати після 10 збільшується егоїзм на стільки, що зникає здатність чути інших і в результаті розвивається шизофренія. Так вважали давні індуси і, думаю, в цьому є деякий сенс. Звичайно, час коли ви встаєте залежить від часу, коли ви лягаєте, та якості самого сну. Найкращий час відпочинку тіла – з 22 до 2 години ночі. Якщо в 22 ще не спите, то скоро прокинеться голод, і доведеться лягати з повним шлунком, та ще й пізно. Такий сон важкий і не очищує тіло і розум, а тільки засмічує і в тривалий час руйнує тіло. Будьте уважні до ритмів тіла, давайте йому вчасно відпочинок і намагайтеся відпочинок робити якісним, в тихому теплому, що провітрюється, і темному місці, де ви відчуваєте себе захищеним і розум ваш спокійний. Для спокою розуму перед сном добре зробити заспокійливу медитацію, яких багато. Можна просто концентруватися на диханні, чи спостерігати думки, чи слухати тишу, чи будь-яку іншу з таким ефектом заспокоєння.

Важлива умова для того, щоб рано вставати — це мотивація. У день у вас повинно бути багато справ, які ви любите. Так багато, щоб вам не вистачало часу їх зробити, а хотілося б. Тоді, щоб зробити все улюблене, ви мусите з задоволенням вставати раніше. Ще є така ознака: якщо вам не цікаво те, що ви робите, відповідно, ви робите те, що не є вашою натурою, ви далеко від себе. Тому, щоб раніше вставати, треба бути уважним до себе, відслидковувати те, що вам подобається і накопичувати улюблені вправи. Так само, потрохи позбавлятися справ які не подобаються. Наповнюйте кожну мить свого дня тим що любите, щоб мати хист раніше вставати, бути собою весь день і відчувати повноту кожної миті, прожити життя без розчарування витраченого марно часу.

Після практики і до обіду в розклад на день гарно включити час для навчання:

  • О 6-7 ранку — сприятливий час, який підходить для запам'ятовування.
    Індуси вважають, що Сонце та Місяць впливають на пам'ять. Сонце дає гостроту пам'яті, сила Місяця продовжує пам'ять.

  • О 7-8 ранку – сильна здатність розуміти пройдений матеріал.

  • О 8-9 ранку – добре працює логіка.

  • О 9-10 ранку – чудовий час для статистики та рахунку.

  • О 10-11 годині – час перевірки, перерахунку, перегортання

    Якщо потрібний сніданок, то він повинен бути легким, інакше весь ранок буде важко вчитися, доки їжа перетравлюється. Час для такого перексу бажано з 6-ї до 7-ї ранку за умови, що ви встали на 1,5-2 години раніше. Про те, що їсти на сніданок у статті про харчування пізніше.

Обід

Розклад на день включає обідній і післяобідній час дла фізичної праці

  • З 11-ї до 15-ї години час обіду. Те, що варто їсти в обід, буде у статті про харчування.
  • 13-18 годин – робочий час, час фізичної праці, роботи по дому, господарству. О 16 годині у нас максимальна температура тіла, частота пульсу і кров'яний тиск.
  • З 18-ти до 21-го — час заспокоювати розум, готуватися до сну, час омивання, очищення (о 18 годині максимальний потік сечі) і час вечірньої практики, якщо ввечері плануєте практику асан і пранаям, поїжте після неї, але займайтеся в такий час, щоб вечеря була не пізніше 20-00, тобто. за 1,5 – 2 години до сну. Якщо ж увечері буде лише практика медитації, можна зробити легку вечерю перед практикою.
Вечір

Розклад на вечір має на увазі готування до сну.

  • в 21 — 22 години-час вирушати в ліжко, спати.
  • З 21-ї до 24-ї години ночі відпочиває розум. О 21-й годині знижений больовий поріг і нервова система найкраще готова до сну.
  • З 24-ї до 2-ї ночі відновлюється енергія, прана. О першій годині ночі — пік рівня імунних клітин, о 2 годині — гормону росту.
  • З години до третьої ночі – відновлюється енергія, очищується розум
    І до третьої години ночі здорові розум і тіло повністю відпочивають і готові до нового дня!

Ми можемо розкрити цю тему за Вашою допомогою тут, у коментарях або на наших семінарах.

ОМ СУР'ЯЙЯ НАМАХА! Уклін Сонцю!

Залишити відповідь